HÍREK
Költészet napi teadélután
Idén sem maradtunk szép versek nélkül, József Attila születésnapján megint összegyűltünk a klubban, hogy versek és egymás társaságában beszélgessünk tea és keksz mellett.
Bevezetésként megzenésített verseket hallgattunk (Kányádi Sándor: Nekem az ég, József Attila: Kertész leszek, Kosztolányi Dezső: Akarsz-e játszani? Radnóti Miklós: Bájoló, Bereményi Géza: Csönded vagyok, József Attila: Rejtelmek), majd következtek a kollégisták és a tanárok.
A következő költemények hangzottak el az előadóktól:
- Arany János: A walesi bárdok – Orosz Máté, tanuló
- Babits Mihály: A lírikus epilógja; Kovács András Ferenc: Pro domo – Schütz Edit, tanár
- Dsida Jenő: Ha valaki jönne – Kemenczei Virág, tanuló
- Gárdonyi Géza: Éjjel a Tiszán – Lajtmann Boróka, tanuló
- József Attila: Mondd, mit érlel… – Kemenczei Anna, tanuló
- József Attila: Tiszta szívvel – Berki Zsuzsa, tanuló
- Kaffka Margit: Fényben – Fekete Noémi, tanuló
- Kányádi Sándor: Lépnek még – Révész Andrea, tanár
- Molnár Kamilla (tanuló): Eső áztatja a földet… – Dakó Luca, tanuló
- Tropicalli: Pogány induló (dalszöveg) – Kiss Roland
A versek közben Dunai Edit tanárnő Kós Károly építész, író, politikus, könyvkiadó, grafikusról tartott egy rövid prezentációt.
A kollégiumi költészet napi teadélután mindig ünnepi alkalom, úgy gondolom, nem csak számomra. Mindegyik alkalom eddig más volt, az idei érdekessége, hogy időben is utaztunk, de gondolatban valahogy mindig Szeged és Erdély tájaira érkeztünk, az alkotóknak köszönhetően. Külön öröm volt hallani, hogy Dsida vers jön szembe a TikTokon, és így kerül a felolvasott költemények közé.
Ahogy Kiss Roland fogalmazott az esemény végén: a művészet kicsiny morzsáit visszük magunkkal. Kívánom, hogy tartson jó sokáig: kellemes versolvasást, versekre találást a következő alkalom.
Schütz Edit
magyar – kommunikáció szakos tanár